Çeviren: H. Sıla Okur
ISBN: 9786050015041
Kapak Tasarım: Nazlım Dumlu
Kitabın Orijinal Adı: Four Letter Word
Satış Fiyatı: Tükendi
Sayfa Sayısı: 240

Aşkın tüm halleri...
Neil Gaiman, Jonathan Lethem, Jeanette Winterson, Ursula K. Le Guin, Margaret Atwood, Douglas Coupland, Hari Kunzru ve Leonard Cohen’in de aralarında bulunduğu çağımızın yeni ve sıradışı kalemleri, bu baştan çıkarıcı etkisi tartışılmaz koleksiyon için özel olarak yazdıkları aşk mektuplarıyla bir arada.
Kırk seçkin yazarın mektuplarıyla; yer yer acı ve kalp kırıklığı ekseninde, bazen ironik ve komik yaklaşımlarla, bazen de bir çocuk saflığı ve naifliğiyle aşkın ve sevginin zamanımızdaki tüm açılımları karşınızda.

 

Sözcüklerle her şey mümkün çünkü.

Sözcüklerle, en ateşli arzularımız bile tatmin edilebilir.

"Sevgilim,
Bu mektuba, bir karşılaşmanın önsözüne, resmi bir biçimde, bir açıklamayla, eski usulle başlayalım: Seni seviyorum… Bir daha söylüyorum: Seni seviyorum.
Çok istememe, kafamda defalarca kurgulamış olmama rağmen, bunu yazmayı bunca zamandır erteliyordum. Sana dair mi yazayım? Kendime dair mi?
Önce sen.

…Seni ilk gördüğümde dansçı olduğunu sandım, hâlâ da bir dansçı vücuduna sahip olduğunu düşünüyorum. Daha hiç konuşmadan, gülümseyişinden yabancı olduğunu anladım. Benim ülkemde kesik kesik gülümseriz; güneşin bulutların arasından yüzünü çıkarıp tarlaları aydınlattıktan sonra hemen geri çekilmesi gibi. Burada gülümseme değerli ve nadir bir şeydir. Ancak sen hep gülümsüyordun; gördüğün her şey seni mutlu ediyormuş gibi. Beni ilk gördüğünde gülümsedin, daha güzel güldü gözlerin. Sen güldün ve ben kayboldum; bir ormana düşmüş, evinin yolunu bir daha hiç bulamayacak bir çocuk gibi..."