Çeviren: Duygu Günkut
ISBN: 9786055903107
Kapak Tasarım: Nazlım Dumlu
Kitabın Orijinal Adı: The Zero
Satış Fiyatı: Tükendi
Sayfa Sayısı: 376

NATIONAL BOOK AWARD Adayı

"Jess Walter inanılmaz yetenekli!"
The New York Times

"Şaşırtıcı ve Kışkırtıcı… SIFIR hem dokunaklı, hem de çok eğlenceli."
The Seattle Times

" Jess Walter takibe alınması gereken bir yazar."
Nick Hornby

Sıfır:
1. Ondalık sayı sisteminde, kendisinin hiçbir değeri olmadığı halde solundaki sayıyı on defa büyüten sayının adı ve işareti.
2. Hiçbir değer ifade etmeyen şey.

Polis memuru Remy, bir sabah büyük bir terör saldırısı atlatmış olan şehirde hafıza kaybı ve şakağında bir mermi yarası ile uyanır. Enkazın kaldırılması ve teröristlerin yakalanması için operasyonlar sürerken Remy olayları takip etmekte ve hatırlamakta güçlük çekmektedir. Gizli bir hükümet birimi adına görevlendirilen Remy, çok geçmeden attığı her adımda boyutları akla hayale sığmayan bir komplonun içinde olduğunu anlayacaktır. Soluk soluğa okunan bir politik-psikolojik gerilim romanı olan SIFIR, kurgusu ve konusuyla çok ses getirecek ve unutulmayacak, sistemi acımasızca eleştiren, sürükleyici bir roman.

Sıfır, kendi hayatını yaşamayı kabullenemeyen bir adamın öyküsü. Bildiğimiz dünyanın sonu. Tüm korku ve umutların toplamı. Çarkların arasına sıkışanların sloganı. Uykuyu hayata tercih edenlerin, etrafta dönen dolaplara aldırmayanların, bildiklerini hatırlamayı beceremeyenlerin, aldatırken aldananların ve sürekli aldatılanların, ekran karşısında uyuşarak teselli bulanların, çelişkilerle yaşayanların, sorgulamadan olan bitene alışanların hikayesi Sıfır.

Bu, Sizin Hayatınız.
TELEVİZYONUNUZU KAPATMAYI UNUTMAYINIZ!