Stok Kodu: 9786055903084

Boyut: 13,50×19,50

Sayfa Sayısı: 280

Çeviren: Hira Doğrul

Özgün Ad: Atmospheric Disturbances

Kategori:

Etiket: Çağdaş, Zamanın Ruhu

18,52 ₺

Atmosferik Rahatsızlıklar

Etrafınıza bir bakın… İşaretleri görmediğinizden emin misiniz?

Yalanlar. Yanılgılar. Kıskançlıklar. Dost gibi görünüp düşman olanlar. Karşınızda ağlayanlar. Kafanızda yankılananlar. Gizemli yabancılar. Ürkütücü senaryolar. Tüketilmiş aşklar. Unutulmayan kayıplar. Birilerini andıranlar. Aklınıza takılanlar. Arayıp duranlar. Çalmayan telefonlar. Verilmesi gereken kararlar. Başınıza saplanan ağrılar. Zamansız fırtınalar. Cevap bekleyen sorular.

Psikiyatrlık yapan Dr. Leo Lieberstein’ın dünyası, beklenmedik bir anda temelinden sarsılır. Bir şeyler değişmiş, tanıdığı insanlar yabancılaşmış ve yaşadığı hayat ona ait olmaktan çıkmıştır sanki. Eski bir hastasının sanrıları, dört bir yanını saran aldatmacalar ve karısının gizemli davranışlarından hareketle çıktığı gerçeklik arayışı, zihninin karmaşık coğrafyalarını keşfetmesini sağlayacaktır.

Rivka Galchen’in büyük ses getiren romanı Atmosferik Rahatsızlıklar, insan zihninin sınırsız yaratıcılığını, terapinin farklı açılımlarını ve gündelik hayatı delilikten ayıran o ince çizgiyi yoğun bir ironi ve çarpıcı bir anlatım eşliğinde inceliyor. The New York Times ve amazon.com’un “Yılın En İyileri” seçkilerine de giren Atmosferik Rahatsızlıklar; ilişkilere, yalnızlığa ve bizlerin hayatlarına dair söyleyecek çok sözü olan, pervasız ve sıra dışı bir roman.

Basında

Atmosferik Rahatsızlıklar

Atmosferik Rahatsızlıklar Varlık Dergisi, Nisan 2009 “Geçen aralık ayında daireme karımın tıpatıp benzeri bir kadın girdi…” Rivka Galchen’in romanı Atmosferik
Devamını Oku

Paralel Evren Gücü Adına!

Paralel Evren Gücü Adına! – Tülin Er (Radikal Kitap) Karısı Rema’nın kayboluşu, onun yerini bir dublörün alması, Kraliyet Meteoroloji Akademisi üyesi Tzvi Gal-Chen’le
Devamını Oku