Stok Kodu: 9786055903411

Boyut: 13,50×19,50

Sayfa Sayısı: 152

Çeviren: Püren Özgören

Özgün Ad: The Prime of Miss Jean Brodie

Kategori:

Etiket: Klasik, Modern, Zamanın Ruhu

21,00 ₺

Bayan Jean Brodie’nin Baharı

– Ölmeden önce okumanız gereken 1001 kitaptan biri! –

Çağdaş edebiyatın devlerinden Muriel Spark’tan anlatıda zaman algısını ters yüz eden, vurucu bir roman: Bayan Jean Brodie’nin Baharı.

Uygun adım yürüyenlere, liderlerin gölgelerinde büyüyenlere ve kendi gözlerinde yücelenlerin sefaletlerine zarafetle atılan hınzır bir bakış, trajik bir komedi.

Muriel Spark, çağdaş klasiklerden sayılan bu kendi küçük, etkisi büyük romanda karizmatik ve tartışmalı bir liderin, Bayan Jean Brodie’nin baharını, verimli topraklar üzerine değil, dünya adını da verdiğimiz çorak manzaranın koyu gölgesine itiyor.

Bayan Jean Brodie’nin Baharı, çapraşık bir alemde gelişen fidanların, zamanın insafına kalmış yaşamların ve birey olmanın imkansızlığının çarpıcı resmini gözler önüne seriyor.

Basında

Okuyun Tekrar Konuşalım

Çağlayan Çevik yazdı: “Okuyun, tekrar konuşalım…” Bayan Jean Brodie’nin Baharı. Bayan Jean Brodie’nin Baharı Acayip güzel bir roman ‘Bayan Jean
Devamını Oku

Madalyonun Farklı Yüzleri

Madalyonun farklı yüzleri: Bayan Jean Brodie’nin Baharı. Kaya Genç’in kaleminden… Hatırlamak için yaşamak İskoç romancı Muriel Spark’ın 1961’de yayımlanan başyapıtı
Devamını Oku