Stok Kodu: 9786055903688

Boyut: 13,50×19,50

Sayfa Sayısı: 416

Çeviren: Handan Balkara

Özgün Ad: White Noise

Kategori:

Etiket: Çağdaş, Zamanın Ruhu

32,41 ₺

Beyaz Gürültü

Çağdaş edebiyatın devi Don DeLillo’dan dehasıyla sarsan bir başyapıt: Beyaz Gürültü. Zamanımızın panoramasına dönük kara bir ayna, tüketime ve tükenişe odaklı yaşamlarımıza atılan acımasız ve esprili bir bakış.

DeLillo’nun kahramanı bir Amerikan üniversitesinde, siyah güneş gözlüğüyle kendi icadı Hitler Çalışmaları bölümünde ders veren bir profesör: Jack Gladney.

Gladney, tutkuyla sevdiği dördüncü eşi Babette ve çocuklarıyla, sakin bir kasabada yaşıyor ve Hitler imgesiyle sağlamlaştırdığını sandığı yaşamının az çok güvenli olduğunu sanıyor. Ne ki günün birinde gökyüzünde kara bir bulut beliriyor ve durgun görünümlü, ideal yaşam en korkunç kâbusları aratmayacak bir hale geliyor.

Bir adamın tek kişilik medeniyeti, temellerinden sarsılıyor. Bir kadın, yakasına yapışan korkudan tuhaf bir anlaşma yaparak kurtulmayı deniyor. Kitleler, diktatörlerin önünde tek sıra olup diziliyor ve kalabalıklar Rock yıldızlarının önünde eğiliyor. Bütün bunlar fena halde tanıdık geliyor ve bu ânı daha önce yaşamış olduğunuza dair tuhaf bir duygu sizi esir alıveriyor. Hayat bildiklerinizi hatırlamaktan, hatırladıklarınızı unutmaktan ibaret… Beyaz Gürültü: Ahir zamanlarda yaşama dair sarsıcı bir metin, dehşetli bir kehanet.

Basında

Modern Dünyanın Çıkmazı: Beyaz Gürültü

Don Delillo’nun “Beyaz Gürültü” adlı romanı Siren Yayınları etiketiyle okuyucu ile buluştu. Delilo, ‘kara’ anlatısında televizyona bağımlı, gerçeklikten kopuk, maddi

Devamını Oku

Bir ölüm ve ölüm korkusu romanı: Beyaz Gürültü

Dünya edebiyat çevrelerinin ilgiyle takip ettiği Don Delillo’nun ‘Beyaz Gürültü’sü ölüm korkusu üzerine bir roman. Her tür tüketim çılgınlığıyla donatılmış

Devamını Oku