Stok Kodu: 9786055903138

Boyut: 13,50×20,00

Sayfa Sayısı: 254

Çeviren: Avi Pardo

Özgün Ad: The Death of Bunny Munro

Kategori:

Etiket: Çağdaş, Zamanın Ruhu

18,52 ₺

Bunny Munro’nun Ölümü

Nick Cave

“Sonum geldi" diye geçirir içinden Bunny Munro, yakında ölecek kimselere özgü, ani bir farkındalıkla…"

Kapı kapı dolaşıp kozmetik ürünleri satan, gözü dönmüş bir adam. Bitmek bilmeyen alkol mesaisi. Darmadağınık, grotesk, çekilmesi zor bir hayat. Dışarıda şeytan boynuzları takmış halde cinayet işleyen ve merkeze giderek yaklaşan bir katil. Birbirini andıran ve her biri diğerinden beter otel odaları. Kadınlar ve anlık hazlar. Babasını bütün kalbiyle seven, 9 yaşında bir çocuk. Ve tutunmaya çalıştıkça savrulan, kayıp, zihni vajina hayalleriyle süslü bir adam: Bunny Munro.

“Post-Punk’ın efsanevi figürü Nick Cave, kafası güzel bir pazarlamacıya dair dehşetli bir fanteziyle yirmi yıllık bir aradan sonra karşımızda. Garaj grubu Grinderman ile verdiği muazzam konserlerle örtüşen, edebi bir eser Bunny Munro’nun Ölümü. Yoğun ve saldırgan.. Cave, takipçilerini heyecanlandırmayı çok iyi biliyor."

– Kirkus

“Franz Kafka, Benny Hill ve Cormac McCarthy, Brighton sahilinde bir araya gelselerdi Bunny Munro’yu yazarlardı herhalde. Nick Cave’in kendine özgü dehşetini ve insanlığını yansıtan, okunması gereken bir roman Bunny Munro."

-Irvine Welsh

Nick Cave’in yirmi yıllık bir aranın ardından yazdığı Bunny Munro’nun Ölümü, sanatçının karanlık ve hüzünlü sesinin sayfalarında çağladığı, zamanımız yeraltı edebiyatının unutulmaz bir klasiği olmaya aday, esprili, dokunaklı, yoğun ve kült bir roman. Henüz piyasaya çıkmadan hakları 31 ülkeye satılan kitap, Avi Pardo çevirisiyle İngiltere ve Amerika ile aynı zamanda Türkçede.

Basında

Bunny Munro’nun Ölümü

Bunny Munro’nun Ölümü – Sanem Sirer  (Sabit Fikir) “Sonum geldi” diye geçirir içinden Bunny Munro, yakında ölecek kimselere özgü, ani bir farkındalıkla…”
Devamını Oku

Bunny Munro: Günümüz Edebiyatının En Yeni Kahramanı

Bunny Munro: Günümüz Edebiyatının En Yeni Kahramanı – Altay Öktem (Sabit Fikir) Bunca aradan sonra, Ve Eşek Meleği Gördü adlı kitabının yayımlanmasının üzerinden neredeyse yirmi
Devamını Oku

Mütevazı Rock Star’la İki Gün

Mütevazı Rock Star’la İki Gün – Sanem Sirer (Radikal Cumartesi) Nick Cave’in tam 20 yıl aradan sonra gelen ‘Bunny Munro’nun Ölümü’ adlı ikinci
Devamını Oku

Bir Nick Cave Romanı

Bir Nick Cave Romanı – Eray Aytimur (Radikal) Bireysel korkuları, açmazları, sahte ilişkileri kimsenin gözüne parmak sokmadan anlattığı ‘Bunny Munro’nun Ölümü’ ile Nick
Devamını Oku