Stok Kodu: 9786055903145

Boyut: 13,50×19,50

Sayfa Sayısı: 110

Çeviren: Avi Pardo

Özgün Ad: Gaza Blues

Kategori:

Etiket: Çağdaş, Zamanın Ruhu, Kara Mizah

10,19 ₺

Ezberleri, tarafları, manşetleri bir kenara bırakıp bölge insanının sesini duymak isteyenler için – Yılın Kitabı!

İsrailli Etgar Keret ve Filistinli Samir El-Youssef; Gazze Blues’da farklı mevzilerden yükselen sesleri bir araya getiriyor. Tuhaf, kafası bozuk, komik ve keskin anlatılarıyla bu iki parlak yazar; sınırlanmayı reddeden bir yaşam enerjisiyle dopdolu karşımızda. Savaşa, iç sıkıntısına, ümitsizliğe ve hem sarsıcı hem de sancılı bir insanlık tecrübesine dair samimi, hüzünlü ve esprili Gazze Blues; kolay kolay akıllardan silinmeyecek ve nabzı enerji, öfke ve mizahla gümbür gümbür atan bir kitap.

“Bomba saldırısından sonra Samir beni aradı ve ‘Bir şeyler yapmamız gerek,’ dedi. ‘Evet ama hiçbir işe yaramayacak bir imza kampanyası daha başlatmak istemiyorum,’ dedim. Bunun üzerine, ‘Hayır, bir fikrim var,’ dedi. ‘Birlikte bir kitap yapalım. Seni okuyan ve beni hiçbir zaman okumayacak o kadar çok insan var ki… İki tarafı da insanlıktan çıkarmanın çok kolay olduğu bir konuda tarafları insancıllaştırmak için bir çaba göstermiş oluruz.’”

– Etgar Keret, The Believer

Basında

Kahramanlarımız Gerçek Hayatta İyi Arkadaş Olurlardı

Kahramanlarımız Gerçek Hayatta İyi Arkadaş Olurlardı – Kaya Genç (Sabah) Kahramanlarımız gerçek hayatta iyi arkadaş olurlardı 40’lı yaşlarda iki yazar, İsrailli Etgar Keret
Devamını Oku

Bir restoranda yemek yiyorsan ve masanın karşısında oturan adam çatalını senin değil de kendi tabağındakini yemeği yemek için kullanıyorsa şükran duy!

Etgar Keret İstanbul’a geldi, Koltukname için Aykut Ertuğrul ile söyleşti. Bize de yazıyı okumak düştü… Bir restoranda yemek yiyorsan ve
Devamını Oku