Stok Kodu: 9786055903367

Boyut: 13,50×19,50

Sayfa Sayısı: 288

Çeviren: Avi Pardo

Özgün Ad: Tropic of Cancer

Kategori: Roman

Etiket: Klasik, Modern, Zamanın Ruhu

33 ₺

Yengeç Dönencesi

– Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitaptan Biri –

Henry Miller, yıllarca yasaklı kalmasına rağmen bugün çağdaş edebiyatın en önemli başyapıtlarından biri sayılan Yengeç Dönencesi ile karşınızda.

“O günden bu yana her kaçığın Paris’te er ya da geç keşfettiği bir şeyi keşfettim: cehennem azabı çekecek olanlar kendilerine uygun cehennemi ısmarlayamıyordu.”

Akıntıya kapılmış, dümensiz bir gemi. Anahtarı olmayan bir delik. Haz, hüzün, hezeyan. Zamanın çarkında, medeniyetin kokuşmuş sularında sürüklenen, çivisi çıkmış bir dünya burası. Birileri tüller, kadifeler içindeyken diğerleri balçıklara gömülmüş debelenmekte. Zaman geçip gidiyor. Ne dün var ne yarın. Ve Henry Miller, çorak topraklar üzerinde yeraltı baharlarının peşinde.

“Zaman zaman patlayan, bizi yaralayan ve içimizi dağlayan, bizden iniltiler, gözyaşları ve beddualar koparan sayfalar okuyorsak, bilin ki bunlar sırtı duvara dayalı, tek savunması sözcükler olan biri tarafından yazılmıştır; sözcükler dünyanın yalancı ve ezici ağırlığından, yüreksizlerin kişilik mucizesini çökertmek için yarattığı işkence aletleri ve çarklardan her zaman daha güçlüdür.”

Basında

Testere

Birilerini ürkütmüştür bu kitap, ürkütecektir de!  Yengeç Dönencesi Bir soru sormak istiyorum önce. Testere metin, diye bir şey var mıdır
Devamını Oku

Dönence Ayetleri

Yengeç Dönencesi’ne dair – Sabit Fikir Dönence Ayetleri Bu yazıyı edepsizce okuyun. Öyle ki yanınızdakiler “edep yahu” demekten kendini alamasın.
Devamını Oku