Çeviren: Avi Pardo
ISBN: 9786055903190
Kapak Tasarım: Nazlım Dumlu
Kitabın Orijinal Adı: The Things They Carried
Satış Fiyatı: 20.37 TL
Sayfa Sayısı: 224

NEW YORK TIMES YÜZYILIN KİTAPLARI

Cesarete, korkuya ve hatırlamaya dair unutulmaz ve sarsıcı bir klasik.

- PULITZER ÖDÜL ADAYI
- CHICAGO TRIBUNE HEARTLAND ÖDÜLÜ

- NATIONAL BOOK CRITICS CIRCLE ÖDÜL ADAYI
- EN İYİ YABANCI KİTAP ÖDÜLÜ - FRANSA

“Taşıdıkları Şeyler, yaşamın önemini, mucizelerini ve nasıl da pamuk ipliğine bağlı olduğunu gösteriyor.”- Dallas Morning News

Hafızaya ve yazının gücüne dair çağdaş bir klasik: Taşıdıkları Şeyler. Tim O’Brien, Pulitzer’e aday olan bu kitapta kurmaca ve hakikatin arasındaki ince çizgide geziniyor, siperlerden yazı masasına uzanarak savaşı ve sonrasını anlatıyor. Helikopterler durmaksızın uğulduyor, en karanlık gecelerden sonra bile pırıl pırıl bir güneş doğuyor ve napalm tesirindeki bu hikayelerde savaşın tüm gerçekliği bulanık bir düşe, düşler ise yaşam iştahına dönüşüyor. Tim O’Brien, Taşıdıkları Şeyler’de yazının dönüştürücü gücünü, mucizelerini gösteriyor; çocuklarını ölüme yollamaktan usanmayan ve şiddete bir türlü doymayan dünyanın yükünü, kolay kolay unutulmayacak ayrıntılar eşliğinde sayfalara döküyor.

 

Yayımlandığı tarihten bu yana tüm dünyada iki milyondan fazla okura ulaşan ve Pulitzer adaylığı bir yana pek çok saygın ödüle layık bulunan Taşıdıkları Şeyler, yaşamın mucizesine, yazının tılsımına ve savaşın dehşetine dair unutulmayacak, sert ve sarsıcı bir kitap.

“Geri planda helikopter sesleri duyacaksınız.”- Boston Globe

ÖLMEDEN ÖNCE OKUMANIZ GEREKEN 1001 KİTAP’tan BİRİ!
Çalma Listesi: Taşıdıkları Şeyler | siren kitap